Wnętrze w stylu Industrialnym

Filter
Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-36 z 97

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista
  1. Płytka Diamond Damier Połysk
    -30%
    Płytka Diamond Damier Połysk
    Regular Price 50,00 zł Cena promocyjna 35,00 zł
  2. Płytka Diamond Herringbone Połysk
    -30%
    Płytka Diamond Herringbone Połysk
    Regular Price 50,00 zł Cena promocyjna 35,00 zł
  3. Płytka Mini Cegiełka Metallic Silver Matowa
    -40%
    Płytka Mini Cegiełka Metallic Silver Matowa
    Regular Price 50,00 zł Cena promocyjna 30,00 zł
Filter
Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-36 z 97

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Wnętrze w stylu industrialnym jest przestronne i nieco chłodne w wyrazie. Wygląda na stare, nadszarpnięte zębem czasu. Skrywa też w sobie wiele sekretów i tajemnic, spodoba się szczególnie młodym i ekscentrycznym osobom – pokoleniu milenialsów! Prezentujemy jego najważniejsze cechy!

Styl industrialny przywędrował do nas zza Oceanu, a konkretnie ze Stanów Zjednoczonych. Powstał w latach 50. XX wieku w okresie wielkiej recesji, kiedy to zamykało się coraz więcej zakładów przemysłowych, pozostawiając po swojej działalności ogromne, opuszczone hale – które jak się okazuje, nie musiały długo czekać na nowych lokatorów.

Szybko stały się one doskonałym siedliskiem dla nowojorskiej bohemy, szukającej miejsca na rozwój. Krok po kroku zaczęto przystosowywać je do zamieszkania, aż w końcu zyskały miano kultowych! Dały początek jednemu z najpopularniejszych obecnie trendów wnętrzarskich! Na czym dokładnie polega jego fenomen? Czym się wyróżnia? Czy jest tożsamy z loftem? Sprawdźmy!

Styl industrialny czym się wyróżnia? Dla kogo będzie odpowiedni?

Styl industrialny, jak każdy inny, charakteryzuje się konkretnymi elementami, za pomocą których możemy wprowadzić go do wnętrza. Jednym z ważniejszych jest oczywiście kolorystyka, bowiem to właśnie od niej wszystko się zaczyna.

W dalszej kolejności należy dokładnie przyjrzeć się materiałom, dodatkom, oświetleniu. Na uwagę zasługują również płytki industrialne, które zdaniem projektantów stanowią funkcjonalną, a zarazem estetyczną bazę kuchni i łazienek inspirowanych wnętrzami ogromnych, amerykańskich fabryk.

Kolory

Czerń, grafit, antracyt – to właśnie one pomogą nam wykreować typowo industrialną atmosferę. Mile widziane są również dodatki w odcieniach szarości, rdzawej czerwieni lub ciemnego brązu, które pomogą wnieść nieco ciepła do surowego wnętrza. Nawiążą w bezpośredni sposób do mieszkań urządzanych w opuszczonych, pofabrycznych budynkach.

Płytki industrialne

Jeżeli chodzi o płytki industrialne, doskonale sprawdzą się tutaj geometryczne modele – na przykład te przypominające wyglądem plastry miodu lub imitujące jodełkę – „ceramiczne deski” dodadzą wnętrzu przestrzeni i sprawią, że optycznie wyda się nam ono większe.

Meble

Meble powinny być różnorodne – niekoniecznie od kompletu, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Nie bójmy się nadgryzionych zębem czasu szafek i stalowych blatów. Wybierając obicie sofy czy też kanapy postawmy na skórę lub len. Czego natomiast unikać? Przede wszystkim kolorowych i błyszczących frontów, które nijak mają się do stylu industrialnego.

Dodatki

Wnętrze w stylu industrialnym jest niezwykle oszczędne w dodatkach. Zdecydowanie składnia się ku jakości, a nie ilości – lecz nie rezygnuje całkowicie z dekoracji. Na czym warto zawiesić oko? Metalowe lampy, kable, szyny, donice imitujące surowy beton, plakaty w prostych ramach. Dodatkowo w tej roli doskonale odnajdzie się również mozaika industrialna cegiełka, która swoją historią wprost nawiązuje do tej estetyki. Jej początki sięgają bowiem czasów pierwszej linii nowojorskiego metra!

Oświetlenie

Trudno o bardziej charakterystyczny element dla stylu industrialnego, niż żarówka zawieszona na długim czarnym kablu, która doskonale odzwierciedla fascynację chłodnymi, surowymi wnętrzami starych magazynów, hut czy też browarów. Trafionym wyborem będą również żeliwne kinkiety oraz lampy.

Ważne! Architekci wnętrz ostrzegają, że styl industrialny nie jest dla każdego. To nurt zamknięty w ściśle określonych ramach, nie pozostawia zbyt szerokiego pola do własnej interpretacji. Trzeba naprawdę dobrze czuć się wśród surowych materiałów i czarno-szarej kolorystyki, aby się na niego zdecydować.

Styl industrialny, czy to to samo co styl loftowy?

Choć z pozoru mogą wydawać się podobne, różnią się niuansami. Wnętrza w stylu industrialnym powstają z reguły w odrestaurowanych zakładach przemysłowych, które niegdyś straszyły ruinami. Doskonałym przykładem takiego miejsca jest ówczesna Fabryka Jedwabiu w Łodzi. Z kolei loftowe to chociażby popularne teraz nowoczesne apartamentowce! Właśnie dlatego w ich urządzaniu panuje zdecydowania większa dowolność.

Co ważne, rozbieżność przestrzenna to dopiero początek góry lodowej, jeżeli chodzi o różnice i odmienności. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, jest ich całkiem sporo. Począwszy od kolorów, poprzez meble, a na dodatkach kończąc! Na miano wspólnego mianownika zasługuje z pewnością specyficzny, surowy klimat!

Styl industrialny współcześnie. Inspiracje Raw Decor

Styl industrialny, z racji swojej historii, najlepiej odnajduje się w pofabrycznych przestrzeniach, tylko nieliczni mogą sobie na niego pozwolić – uwielbia cegłę, wysokie sufity i okna. Pozostali mogą jedynie spróbować go odtworzyć – przemycić w postaci mebli i dodatków. Co najważniejsze z satysfakcjonującym efektem! Oto garść inspiracji!

Kuchnia industrialna

Czym charakteryzuje się kuchnia industrialna? Na podłodze drewniane deski lub beton, a na ścianie mozaika industrialna – geometryczna w chłodnych tonach. W formie dekoracji najlepiej odnajdują się przedmioty codziennego użytku, chociażby nietuzinkowy zegar wygrzebany na targach staroci. Warto też trochę poeksperymentować z krzesłami, hokerami. Stół dla kontrastu powinien być prosty. Jeżeli chodzi o meble, preferowane są proste, matowe bryły w tonacjach czerni i szarości.

A co z kuchennym blatem? W tym względzie również stosuje się zarówno tradycyjne, jak i nieco zaskakujące materiały. Najczęściej, aby nieco ocieplić wnętrze, stosuje się drewno – bukowe lub dębowe. Zdecydowanie bardziej nietuzinkowym rozwiązaniem jest ciemny marmur.

Łazienka industrialna

Jak wygląda flagowa łazienka industrialna? Drewno, metal – ten zgrany duet pomoże nam stworzyć wnętrze marzeń! Niezwykle pożądane są również metalowe zdobycze po przejściach – maszyna do szycia marki Singer sprawdzi się w tej roli doskonale. W jaki sposób można ją wykorzystać? Najbardziej oczywistym, a zarazem nad wyraz efektownym pomysłem jest przerobienie jej na konsole podumywalkową. Do podstawy można zamontować blat w kolorze antracytu lub postawić na klasyczne drewno, np. mahoń lub orzech.

Od jakiegoś czasu w jej aranżacji króluje również mozaika industrialna. Wygodna w czyszczeniu, trwała i efektowna. Pojawia się w formie subtelnych, a zarazem dekoracyjnych patyczków na ścianach – płytki Stick czarne matowe lub jako jednolita płaszczyzna na podłodze – heksagony duże antracytowe antypoślizgowe.

Podsumowanie

Styl industrialny coraz śmielej przenosi się z obszernych, wysokich budynków do niewielkich mieszkań. Posiada magnetyczną siłę przyciągania – kojarzy się z wolnością, niepohamowaną ekspresją! Czego nie może w nim zabraknąć? Czerni i szarości, ściany wyłożonej cegłą lub imitującą ją mozaiką, metalowych lamp, odkrytych kabli, prostych i funkcjonalnych mebli! Tylko tyle albo aż tyle wystarczy, aby odtworzyć ten designerski klimat – rodem z południowo-wschodniego Manhattanu we własnych czterech ścianach!