Wnętrze w stylu Marynistycznym

Filter
Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-36 z 71

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista
Filter
Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-36 z 71

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Szum fal, złocisty piasek, bezchmurne niebo. Wcale nie na darmo rozniecamy w was wakacyjne tęsknoty. Wręcz przeciwnie! Podpowiadamy, jak za pomocą kilku prostych trików przemycić styl marynistyczny do swojego domu!

Styl marynistyczny to jeden z największych wnętrzarskich evergreenów, ale nie zawsze tak było! Jeszcze jakiś czas temu utożsamiano go z kiczowatym, a momentami wręcz anachronicznym wystrojem domków letniskowych lub pokoi hotelowych. Dziś jest synonimem wakacyjnego luzu. Wprowadza do wnętrz niewymuszony szyk i swobodę!

Nie ma konkretnych reguł, daje niesamowite możliwości aranżacyjne i pozostawia szerokie pole do zmian. Pozwala na zabawę wzorami, materiałami, fakturami. Wyjątkiem są kolory – styl marynistyczny jako jeden z nielicznych charakteryzuje się określoną paletą barw.

Styl marynistyczny dla kogo? Gdzie się sprawdzi?

Obawiacie się, że styl marynistyczny nie sprawdzi się w kawalerce o ograniczonym metrażu? Nic z tych rzeczy! Chociaż duża przestrzeń jest oczywiście niewątpliwym atutem – pomaga w osiągnięciu tak bardzo pożądanego wrażenia lekkości – nie jest bezwzględną koniecznością. Wystarczy przestrzegać kilku prostych patentów! Jasne kolory, duże lustra, mozaika marynistyczna na wysoki połysk –  która nie tylko pięknie się prezentuje, ale i cudownie odbija światło. Optycznie powiększa wnętrze!

Co ważne, estetyka marine jest bardzo uniwersalna. Jej funkcjonalność polega na tym, że sprawdza się nie tylko wśród miłośników morskich wojaży, pięknie koresponduje z innymi stylami – skandynawskim, prowansalskim, boho.

Styl marynistyczny kolory, wzory, dodatki!

O elementach stylu marynistycznego można opowiadać przez długie godziny, a jego wariacji istnieje tysiące! Co ważne, by poczuć się jak na luksusowym jachcie, wcale nie trzeba decydować się na generalny remont. Wnętrze w stylu marynistycznym to przede wszystkim kolory, wzory i dodatki, które stosunkowo neutralną bazę zamieniają w iście nadmorską przystań!

Kolory

Biel, błękit, granat i czerwień – przywołane zestawienie kolorystyczne nie jest przypadkowe. Posiada ukryty przekaz – w bezpośredni sposób nawiązuje do nadmorskiego życia! I o ile trzy pierwsze barwy mają dość łatwe znaczenie symboliczne – woda, morze, ocean, to obecność czerwieni może być doprawdy zastanawiająca. W żeglarstwie zwiastuje spokojną noc i piękny słoneczny dzień. Oprócz nich, do wnętrza w stylu marine można przemycić piaskowy beż oraz brąz.

Meble

We wnętrzach marynistycznych nadzwyczaj często można znaleźć białe meble w stylu prowansalskim – komody, regały, szafki o solidnym, tradycyjnym rysie. Dzięki jasnej kolorystyce idealnie współgrają z dodatkami i tkaninami w odcieniach błękitu, granatu czy też czerwonego. Nie muszą być nowe – mile widziane są szykowne starocie, perełki wyszukane na tzw. pchlich targach. Szczególnie dobrze wyglądają te celowo przecierane i olejowane.

Płytki marynistyczne

Płytki marynistyczne wprowadzają do wnętrz niesamowity spokój. Przywodzą na myśl beztroskę wakacji. Znaczenie ma nie tylko ich kolor, ale przede wszystkim kształt. Klasyczna cegiełka , geometryczne heksagony, inspirowane skarbami morskich głębin Flabellum – to właśnie one najlepiej odnajdują się w tej estetyce. Choć zazwyczaj zdobią ściany, nic nie stoi na przeszkodzie, aby stały się niebanalną dekoracją podłóg!

Dodatki

Styl marynistyczny dodatkami stoi! Wręcz uwielbia wszelkiego rodzaju dekoracje! Do wyboru mamy ozdoby w kształcie statków, kotwic, kompasów, wioseł, ryb. To właśnie one w dużej mierze przesądzają o ostatecznym wyrazie pomieszczenia. Kluczowe są także wzory – nie może ich zabraknąć na zasłonach lub firnach. Do wnętrza marine pasują nie tylko poziome paski, którym nierzadko towarzyszy symbol kotwicy, ale również krata! Nie można jednak z nimi przesadzać, aby zanadto nie przytłoczyć przestrzeni.

Materiały

Wnętrza w stylu marynistycznym są zaaranżowane z wykorzystaniem naturalnych materiałów. Znajdziemy tu len, bawełnę, płótno. Oprócz nich na uwagę zasługują rattan i wiklina – to aranżacyjny hit! Wykonane z nich donice czy też meble idealnie zaprezentują się nie tylko w salonie, ale również na tarasie i w ogrodzie! Miejmy również na uwadze jutowe kosze, które będą doskonałe do przechowywania wszelkiego rodzaju bibelotów. Z powodzeniem zastąpią tradycyjne pojemniki.

Kilka sprawdzonych pomysłów na wnętrze w stylu marynistycznym!

Wybór stylu wnętrzarskiego to niełatwe zadanie. Należy wziąć pod uwagę nie tylko swój gust, ale chociażby takie czynni jak: metraż czy też dostęp do naturalnego światła. Całe mieszkanie w marynarskiej estetyce może sprawić wrażenie pretensjonalnego, a momentami wręcz przytłaczającego, dlatego najlepiej skupić się na aranżacji dwóch, maksymalnie trzech pomieszczeń!

Łazienka marynistyczna

Łazienka marynistyczna niesie ze sobą przytulną, ciekawą, a jednocześnie bezpretensjonalną atmosferę – daleką od zadęcia. Rozkocha w sobie wszystkich tych, którzy cenią sobie długie kąpiele w wannie. Nie może w niej zabraknąć koloru morza czy piasku. Płytki marynistyczne są równie mile widziane, szczególnie te o ciekawych fakturach oraz wzorach. Chcąc stworzyć klimat pełen przyjemnego ciepła i relaksu, warto postawić na modele w opływowych kształtach – Flabellum bądź Eclair, które będą pięknie współgrać z drewnem, rozproszonymi promieniami słońca.

Kuchnia marynistyczna

Kuchnia marynistyczna jest zazwyczaj otwarta i tworzy spójną całość z salonem bądź jadalnią. Nie oznacza to jednak, że jest zarezerwowana tylko dla przestronnych metraży. Doskonale odnajdzie się także w niewielkim mieszkaniu w bloku. Wystarczy, że motywem przewodnim będą różne tonacje bieli.

Aby jednak nie zakrawała o styl skandynawski, warto pokusić się o wyraziste dodatki. Mozaika marynistyczna Raw Decor sprawdzi się w tej roli doskonale. Zahipnotyzuje nieobalanym kształtem, pomoże stworzyć wnętrze rodem z Long Island! Szykowne, gustowne, a przede wszystkim praktyczne. To wybór, który nie niesie ze sobą ryzyka!

Salon marynistyczny

Salon marynistyczny wita nas ciepłym klimatem już od samego progu. Jest lekki i bezpretensjonalny. Meble z surowego drewna, tekstylia z lnu w delikatnych odcieniach, sofa wyłożona miękkimi poduchami w charakterystyczne biało-niebieskie paski lub fotel uwodzący komfortem i służący relaksowi. Nie można także nie wspomnieć o dodatkach – różnorodne modele statków czy też muszle przywiezione z wakacji świetnie sprawdzą się w roli dekoracji. Pięknie ozdobią parapet lub komodę.

Podsumowanie

Cztery kolory, mozaika marynistyczna, naturalne materiały – to właśnie one pomogą nam stworzyć iście wakacyjny klimat. Warto również wprowadzić do wnętrza dekoracje bezpośrednio kojarzące się z morzem – wiosła, latarenki, rozgwiazdy choćby w drobnych akcentach. Oczywiście ich połączenie i rozmieszczenie zależy już od naszej inwencji twórczej. Nie ma sztywnych ram i zasad! Kreatywność jest niezwykle pożądana!