Wnętrze w stylu Modernistycznym

Filter
Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-36 z 193

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista
  1. Płytka Diamond Damier Połysk
    -30%
    Płytka Diamond Damier Połysk
    Regular Price 50,00 zł Cena promocyjna 35,00 zł
  2. Płytka Diamond Herringbone Połysk
    -30%
    Płytka Diamond Herringbone Połysk
    Regular Price 50,00 zł Cena promocyjna 35,00 zł
Filter
Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-36 z 193

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Choć na pierwszy rzut oka wydaje się być mocno osadzony we współczesnych trendach, czuć w nim nutkę elegancji. Styl modernistyczny, bo o nim mowa, nie musiał długo walczyć o uznanie. Szybko wzniósł się na sam szczyt! Czym się charakteryzuje? Jakie są jego główne założenia?

Zakorzeniony w skandynawskim wzornictwie i niemieckiej architekturze, styl modernistyczny zrodził się w latach 20. XX wieku, by ostatecznie przekształcić się w postmodernizm. Przeszłość oddzielił grubą kreską, całkowicie odciął się od historycznych stylów. Jest ściśle powiązany z początkami funkcjonalizmu, w którym pierwsze skrzypce w aranżacji wnętrz grała ergonomia.

Prosty, a zarazem funkcjonalny. Łamie wszelkie zasady, a przy okazji nie stroni od ironii. Słynie z zamiłowania do otwartych przestrzeni, pełnych naturalnego światła. To świetna propozycja dla indywidualistów ceniących sobie zarówno tradycyjną elegancję, jak i współczesną wrażliwość. Kontrolowany miszmasz! Uwielbia przestrzeń, harmonie i symetrię! Forma ma tutaj podążać za funkcją, jak mawiał ceniony amerykański architekt Louis Henry Sullivan.

Jak zdefiniować wnętrze w stylu modernistycznym? Komfort, uniwersalność, przytulność!

Wnętrze w stylu modernistycznym jest niezwykle praktyczne! Precyzyjnie zaplanowane, a zarazem komfortowe – jak żadne inne sprzyja odpoczynkowi. Bazuje na neutralnej kolorystyce, regularnych liniach oraz formach. Stara się ograniczyć konsumpcjonizm, stawiając na trwałe i ponadczasowe rozwiązania. Ponad wszystko ceni sobie funkcjonalność – bardzo często można zauważyć obecność belek i antresol, które są ciekawym sposobem na maksymalne wykorzystanie przestrzeni.

Wnętrze w stylu modernistyczny krok po kroku

Jak sprytnie przemycić styl modernistyczny do własnego mieszkania? Wyzwanie to, tylko na pozór wydaje się skomplikowane. Na początek wybierzemy elementy wyposażenia, które nam się podobają, a następnie rozbijmy je na kategorie. Ten prosty zabieg z pewnością ośmieli nas do dalszych działań, a przy okazji pomoże zrozumieć charakter stylu – jego podstawowe założenia.

Kolory

Wnętrze w stylu modernistycznym to zdecydowanie jasne kolory o odżywczym i uspokajającym obliczu. Biel, szarość, delikatne odcienie brązu oraz beżu – dzięki nim nawet niewielkie mieszkanie stanie się optycznie większe i przestronniejsze! Dodatkowa neutralna paleta barw pięknie współgra ze szlachetniejszymi odcieniami – chociażby z czernią, w której bardzo dobrze wyglądają różnego rodzaju dodatki – poduszki, dywany.

Materiały

Wnętrze w stylu modernistycznym to nie tylko jasne kolory, ale również naturalne materiały, które znacznie ocieplają wnętrze, sprawiając tym samym, że staje się ono bardziej przytulne. Nie może w nim zabraknąć przede wszystkim drewna – chociaż metal i szkło również zasługują na naszą uwagę. Pięknie przełamują stonowany charakter aranżacji.

Meble

Choć kiedyś meble i dodatki z drugiej ręki budziły raczej pejoratywne skojarzenia, dziś są niezwykle pożądane – zwłaszcza we wnętrzach modernistycznych. Oryginalne, oszczędne w formie, często ryflowane, na wysokich nóżkach rodem z lat 20. ubiegłego wieku – to właśnie one przeżywają dziś prawdziwy renesans! Co o oczywiście nie zmienia faktu, że po obłe kształty sięga się równie chętnie! A najlepszym tego przykładem jest niewidoczne krzesło Louis Ghost stworzone przez francuskiego architekta Philippe'a Starcka – zdaniem projektantów idealnie wpisuje się w tę stylistykę!

Płytki modernistyczne

Styl modernistyczny lubi klasyczną bazę – płytki ułożone w jodełkę, ściany ozdobione cegiełką wypadają świetnie solo, jak i zestawione z nowoczesnymi formami – chociażby z sześciokątnymi heksagonami. Mozaika modernistyczna to klucz do sukcesu – oryginalnej, przyciągającej wzrok, a jednocześnie przyjemnej w odbiorze aranżacji!

Dodatki

Jednym ze znaków charakterystycznych stylu modernistycznego jest oszczędność w dodatkach. Nie przesadzajmy więc z nadmiarem bibelotów. Wybierając dekoracje, postawmy na przytulne i miłe w dotyku tekstylia – zasłony, poduszki, koce, pledy. Oprócz nich na uwagę zasługują lampy – poza tą niezbędną, wiszącą na suficie można pokusić się o model stojący z tkaninowym kloszem – usytuowany w salonie, zaraz obok fotela stworzy przytulny kącik do czytania.

Jak widać, wnętrze w stylu modernistycznym daje poczucie komfortu i harmonii, bez zbędnego blichtru i kierunku ku surowości. Stawia na prostotę oraz funkcjonalność, ale w eleganckim wydaniu!

Wnętrze w stylu modernistycznym pomysły i inspiracje

Aranżując wnętrze w stylu modernistycznym, należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Jedna z nich sugeruje, aby każde z pomieszczeń koncentrowało się wokół jednego punktu. W salonie może to być szykowna kanapa, w jadalni stół przy którym celebruje się posiłki. Z kolei w łazience płytki modernistyczne.

Kuchnia modernistyczna

Kuchnia modernistyczna to przede wszystkim wygoda i funkcjonalność. Nie ma tu miejsca na rozbudowaną ostentację – większość akcesoriów jest przechowywana w ukryciu, najczęściej za monochromatycznymi drzwiczkami szafek. Pojawiają się znikome elementy dekoracyjne, wyjątkiem od tej reguły jest mozaika modernistyczna, której design przyciąga wzrok – ściana tuż nad blatem to jedno z lepszych miejsc na jej wyeksponowanie. Jeśli chodzi o podłogę, warto postawić na gładkie kafle lub parkiet z egzotycznego drewna.

Salon modernistyczny

Salon modernistyczny to głównie jasne kolory, modułowe meble dopasowane do metrażu wnętrza, a także metal i szkło. Zapewnia maksimum komfortu zarówno gospodarzom, jak i gościom – nie ma nawet najmniejszych szans, aby istniał bez miękkiej sofy! Nie może też zabraknąć wygodnego stołu, który pozwoli na realizację pasji kulinarnych. Bardzo ważną rolę odgrywa światło – zarówno dziennie, jak i sztuczne. Jako wykończenie okien stosuje się delikatne zasłony lub firany.

 

Łazienka modernistyczna

Łazienka modernistyczna, jak każda inna, stawia nas przed wieloma dylematami. Co wybrać: prysznic czy wannę, meble podwieszane czy stojące? Ta idealna przykuwa wzrok swoistym spokojem, jest otwarta i wolna od bałaganu, podzielona na dwie strefy – toaletową i wypoczynkową. Jeżeli chodzi o płytki modernistyczne, prawdziwą furorę robię te w geometrycznych kształtach – zwykle układa się je na posadzce albo też wyróżnia za ich pomocą fragmenty ścian. Ogromną popularnością cieszy się również mozaika modernistyczna – dzięki niej łatwo przełamać minimalistyczny chłód.

Styl modernistyczny a nowoczesny, czy to to samo?

Styl nowoczesny, w przeciwieństwie do modernistycznego nie zna dat – nie sposób go zamknąć w sztywne ramy. Jest płynny! Choć oczywiście można dostrzec pewne cechy wspólne. Oba faworyzują proste, uporządkowane przestrzenie z gładkimi, czystymi liniami i artystycznym zacięciem. Są gwarantem harmonii i komfortu – na próżno w nich szukać ciężkich w odbiorze wzorów!

Podsumowanie

Neutralne kolory, organiczne materiały, proste linie – wchodząc do wnętrza w stylu modernistycznym czuć powiew świeżości i oryginalności. To przede wszystkim komfort – styl modernistyczny stroni od ozdobników i ornamentów, uniwersalność – sprawdzone rozwiązania i przejrzystość wzorów, przytulność – tu się po prostu dobrze mieszka!