Jodełka kojarzy nam się głównie z drewnianym parkietem w starych kamienicach. Wzór ten stosowany był już w XVI-wiecznych pałacach. Jest to niewymuszona, elegancka klasyka. Coraz większą popularnością cieszy się również wykorzystanie płytek ułożonych w kształt jodełki. Mozaika w jodełkę to ciekawa alternatywa dla standardowych kafelek obecnych w kuchniach czy łazienkach. Sprawdzi się zarówno ułożona na podłodze, jak też na ścianie, np. w kuchni nad blatem. Dzięki niej uzyskamy efektowne, ponadczasowe wykończenie wnętrza.
Kafelki w jodełkę są uniwersalnym rozwiązaniem, które można dostosować do stylistyki swojego mieszkania czy domu. A jeśli wciąż zastanawiasz się, czy warto postawić na ten kształt płytek, poniżej znajdziesz odpowiedzi na takie pytania jak: ● Czy mozaika jodełka dobrze prezentuje się w połączeniu z ciemnym drewnem? ● Do jakich stylów wnętrz pasuje mozaika jodełka? ● Czy mozaika jodełka biała sprawdzi się do wykończenia kuchni?
Mozaika z płytek ułożonych w jodełkę może być użyta do wykończenia całego pomieszczenia bądź stanowić niewielki element dekoracyjny. W obu wariantach nada czterem kątom ponadczasowy, stylowy charakter.
Mozaika w jodełkę idealnie współgra z drewnem, nie tylko tym ciemnym. Połączenie białej mozaiki z jasnym drewnem jest częściej wybieranym rozwiązaniem. Warto więc dla urozmaicenia postawić na ciemniejsze odcienie np. drewnianych mebli.
Mozaika marmurowa jodełka na ścianie zestawiona z ciemnymi płytkami w łazience pozwoli zbudować harmonijne, eleganckie i jednocześnie klasyczne pomieszczenie. Takiego klimatu dopełni między innymi wolnostojąca wanna na nóżkach.
Połączenie bieli i drewna jest jednak klasyką gatunku i dopasuje się do każdego wnętrza. Może stanowić niezmienną podstawę dla bardziej wyszukanych i odważnych aranżacji. Często spotykanym połączeniem jest biel, drewno i szarość. Szary kolor z powodzeniem można jednak zastąpić mocniejszym odcieniem, dzięki czemu uzyskamy niebanalny akcent, stanowiący główną dekorację pomieszczenia.
Ciekawym rozwiązaniem jest mozaika w jodełkę i drewno na podłodze w tym samym pomieszczeniu. Taki wybór doskonale sprawdzi się na przykład w kuchni połączonej z salonem. Miejsce ich styczności w efektowny sposób rozgranicza poszczególne strefy wnętrza.
Bez względu na to, jaki odcień i fakturę drewna wybierzemy, biel zawsze będzie pasować. Jej wysmakowana neutralność dodatkowo podkreśli urok drewna. Nasze mieszkanie będzie dzięki temu przytulne, spokojne i pełne ciepła.
Choć jodełka przywodzi nam na myśl głównie wnętrza urządzone w stylu retro, to spokojnie może być zastosowana także w mieszkaniach o innym klimacie. Oczywiście kafelki w jodełkę doskonale podkreślą styl vintage domu, stanowiąc spójne połączenie z zabytkowymi, antycznymi meblami. Dzięki swej uniwersalności dopasują się jednak również do bardziej nowoczesnych wnętrz.
Ciekawe połączenie stanowi mozaika w jodełkę w minimalistycznych, nowoczesnych pomieszczeniach. Zestawienie jej ze skandynawskim stylem da efekt subtelnej, stonowanej elegancji i w gustowny sposób przełamie surowość charakterystyczną dla tego stylu.
Tak naprawdę to klasyczne ułożenie jest odpowiednie dla każdego wnętrza. Będzie idealnym uzupełnieniem i podkreśleniem we wnętrzach retro i eklektycznych, natomiast w tych loftowych, nowoczesnych przykuje uwagę jako ciekawy, niebanalny element dekoracyjny. Ponadto, mozaika jodełka nie ulega zmieniającym się trendom. Towarzyszący jej urok i szyk mają ponadczasowy charakter. Mozaika w jodełkę to gwarancja klasy i smaku zarówno we wnętrzach urządzonych w stylu art deco, glamour, rustykalnym, a nawet loftowym.
Białe kafelki są tradycyjnym wyborem do wykończenia kuchni. Mozaika jodełka biała świetnie zastąpi powszechnie wybierany prostokątny kształt płytek. Biały kolor daje efekt czystości, jasności i przestronności oraz doskonale rozjaśnia pomieszczenie. Wzór w jodełkę stworzy natomiast klimat subtelnej elegancji, zwłaszcza jeśli będzie to mozaika marmurowa jodełka. Co więcej, biały kolor możemy połączyć z każdym innym odcieniem i z meblami w każdym stylu. Takie zestawienie zapewni więc nam stylową kuchnię nawet na kilkanaście lat.
Kafelki w jodełkę mogą być ułożone na podłodze, jak też na ścianie. Układając je na ścianie, możemy zrobić to na dwa sposoby. Pierwszy z nich to wyłożenie mozaiką całej ściany. Druga możliwość to natomiast mozaika jodełka ułożona do pewnej wysokości przy pozostałej ścianie pomalowanej na biało. Brzegi płytek stworzą ciekawy, geometryczny wzór, który będzie stanowić przyciągający wzrok aspekt dekoracyjny.
ZOBACZ TAKŻE:
Uzyskaj dostęp na wyłączność! Inspiracje, trendy,
nowe produkty, ekskluzywne oferty
i wiele więcej prosto na Twój e-mail!